21 maja 2026dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, prof. uczelni, została zaproszona do Katolickiego Radia Podlasie. Redaktor Agnieszka Osmólska – Ilczuk, prowadząca rozmowy w ramach audycji Wywiady, Kultura na fali przeprowadziła rozmowę na temat zapomnianych pisarek polskich, badań naukowych i ich popularyzacji oraz o na temat nowej książki prof. Dejneki: Kobiece pisanie – trzy portrety. Szkice o mniej znanej (nieznanej) literaturze kobiet przełomu XIX i XX wieku.Rozmowa została wyemitowana na antenie 30 maja 2026, ale można jej posłuchać pod tym linkiem: https://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2026/05/30/zapomniane-pisarki-przelomu-xix-i-xx-w-rozmowa-z-beata-waleciuk-dejneka/

